1992 m. Utenos valdybos potvarkiu Utenos lopšelis-darželis ,,Varpelis" reorganizuotas į mokyklą-vaikų darželį „Varpelį". Įstaigoje yra 4 pradinės klasės, 5 mišrios darželio grupės, 1 lopšelio grupė ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės.
Vaikų ugdymu rūpinasi 28 pedagogai, iš kurių 5 turi mokytojo metodininko, 5 - vyr. mokytojo, 11 - vyr.auklėtojo, 3 - auklėtojo, 3 - mokytojo ir 1 - vyr. logopedo kvalifikacines kategorijas, įstaigoje taip pat turime 1 vyr. spec. pedagogę.
Direktorė, direktorės pavaduotoja ugdymui ir dvi pedagogės yra baigusios dvimetę ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų - konsultantų rengimo kvalifikacijos programą ir turi pedagoginių studijų kaitos centro konsultantų pažymėjimus. Jolita Sirvydienė yra baigusi priešmokyklinio ugdymo konsultantų programą PPRC.
Įstaiga tęsia kryptingo meninio ir katalikiško ugdymo tradicijas. Vaikai nuo antros klasės mokosi ankstyvosios anglų kalbos. Įstaiga aktyviai dalyvauja projektų rašyme, atliekamas vidaus auditas, sukurtas trims metams strateginis veiklos planas.
2008/2009 m.m. darželio grupėse ir klasėse pagerintos vaikų ugdymo sąlygos, atnaujinti baldai. Klasėse įrengtas dienos apšvietimas. Kiekviena klasė, priešmokyklinės ir darželio grupės turi po kompiuterį. Visi gali naudotis interneto paslaugomis, informaciją gauti elektroniniu paštu. Beveik visos klasės turi multimediją, kuria sėkmingai naudojasi pamokose. Klasės aprūpintos reikiamomis mokymo priemonėmis. Darželio grupėse pastoviai atnaujinami žaislai, daug mokymo priemonių vaikų ugdymui ir ugdymuisi.
Įstaigos kolektyvas džiaugiasi savo ugdytiniais, juos myli. Įstaigoje laukiamas kiekvienas vaikas, paisoma vaiko teisių, atsižvelgiama į vaiko pageidavimus ir norus.
Mūsų devizas - mylėti vaiką ne akimis, o širdimi ir pirmiausia tarnauti jam.