1992 m. Utenos valdybos potvarkiu Utenos lopšelis-darželis ,,Varpelis" reorganizuotas į mokyklą-vaikų darželį ,,Varpelį". Įstaigoje yra 4 pradinės klasės, 4 mišrios darželio grupės, 2 lopšelio grupės ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės. Įstaigą lanko 94 mokiniai, 18 priešmokyklinukų ir 119 ikimokyklinio amžiaus vaikų.
Vaikų ugdymu rūpinasi 28 pedagogai, iš kurių 5 turi mokytojo metodininko, 5 - vyr. mokytojo, 11 - vyr.auklėtojo, 3 - auklėtojo, 3 - mokytojo ir 1 - vyr. logopedo kvalifikacines kategorijas.
Direktorė, pavaduotoja ir dvi pedagogės yra baigusios dvimetę ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų - konsultantų rengimo kvalifikacijos programą ir turi pedagoginių studijų kaitos centro konsultantų pažymėjimus. Sirvydienė yra baigusi priešmokyklinio ugdymo konsultantų programą PPRC.
Įstaiga tęsia kryptingo meninio ir katalikiško ugdymo tradicijas. Vaikai nuo antros klasės mokosi ankstyvosios anglų kalbos. Įstaiga aktyviai dalyvauja projektų rašyme, atliekamas vidaus auditas, sukurtas trims metams strateginis veiklos planas.
2008/2009 m.m. darželio grupėse ir klasėse pagerintos vaikų ugdymo sąlygos, atnaujinti baldai. Klasėse įrengtas dienos apšvietimas. Kiekviena klasė, priešmokyklinė ir viena darželio grupė turi po kompiuterį. Visi gali naudotis interneto paslaugomis, informaciją gauti elektroniniu paštu. Įstaiga turi nešiojamą kompiuterį ir multimediją, kuria sėkmingai naudojasi pamokose. Klasės aprūpintos reikiamomis mokymo priemonėmis. Darželio grupėse pastoviai atnaujinami žaislai, daug mokymo priemonių vaikų ugdymui ir ugdymuisi.
Įstaigos kolektyvas džiaugiasi savo ugdytiniais, juos myli. Įstaigoje laukiamas kiekvienas vaikas, paisoma vaiko teisių, atsižvelgiama į vaiko pageidavimus ir norus.
Mūsų devizas - mylėti vaiką ne akimis, o širdimi ir pirmiausia tarnauti jam.