Vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. balandžio 21 d. sprendimą Nr. V-8901: „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. kovo 12 d. sprendimo Nr. V-513 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti bandomąjį savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose“ pakeitimo“ nuo 2021 m. balandžio 26 d. Utenos mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“ visos klasės mokosi nuotoliniu būdu. Kontaktiniu būdu galės mokytis tos klasės, kurių dauguma tėvų pasirašys raštiškus sutikimus dėl greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo atlikimo vaikams. Testas bus atliekamas mokykloje ir tik vaikams bei darbuotojams periodiškai kas 3-4 dienas. Jeigu dauguma klasės tėvelių sutiks, kad jų vaikai būtų taip testuojami, nesutikusių dalyvauti profilaktiniame tyrime vaikai, turės mokytis namuose savarankiškai su tėvais pagal pateiktas mokytojos užduotis.