Adresas: Aušros g. 58, 28149 Utena

Tel.:+370 389 54558,
+370 389 52261 

varpeliomd@varpelis.utena.lm.lt
Biudžetinė įstaiga.
Kodas: 190181448. 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 
Steigėjas - Utenos rajono taryba.
flowers

 

    

   

Sveikatiada

sveikatiada11


reklama3

Mano dienynas logo

Ikimokyklinis

covid

Paveiksllis1

logo

 FB

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

03EU

 

Mūsų mokykla tęsia veiklas ERASMUS+ programos tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekte „Už žaliuojantį pasaulį: leiskim vaikams veikti“. Rudenį projekto veiklos buvo susijusios su atliekų rūšiavimu ir jų panaudojimu meno kūriniuose. Vaikai daug dėmesio skyrė atliekų rūšiavimui, tvarkė aplinką, gamino darbelius iš antrinių žaliavų. Aptarti šių veiklų rezultatų, pasidalinti patirtimi lapkričio 13-19 d. 3-4 klasių mokiniai - Arvilė, Rūta, Samanta, Jokūbas ir Rytis - bei mokytojos Grita Morkienė, Alma Balynienė ir Vilma Norkūnienė vyko į Siciliją, Terrasini miestą. Be mūsų mokyklos delegacijos susitikime dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Graikijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Lenkijos.
Šalių, projekto dalyvių, delegacijos į Italiją atvežė savo mokyklose pagamintų meno darbelių iš antrinių žaliavų. Buvo surengta paroda, po kurios šalys vienos su kitomis pasikeitė eksponatais ir parsivežė juos į namus. Mūsų vaikų su šeimomis pagaminti darbeliai iškeliavo į kitas šalis, o iš jų mokykla taip pat gavo puikių darbelių. Šių darbelių parodą galima pamatyti mūsų mokykloje.
Kiekviena šalis paruošė video pristatymą apie veiklas savose mokyklose. Kūrybiškumu, žaismingumu išsiskyrė mokytojos Gritos paruoštas video prisistatymas, po kurio ji sulaukė nemažai komplimentų. Italai suorganizavo išvyką į atliekų rūšiavimo ir perdirbimo įmonę, supažindino su jos darbu.
Sicilija džiugino ne tik šiltu, maloniu oru, nepakartojama gamta, bet ir šeimininkų svetingumu. Projekto dalyviai buvo šiltai sutikti Giovanni XXIII pradinėje ir vidurinėje mokyklose, vaikai dalyvavo pamokose drauge su savo bendraamžiais italais, gyveno jų šeimose. Šalių delegacijas priėmė ir pasveikino Terrasini miesto meras, koncertavo ir linksmino šokių ansamblis, vaikų pasirodymai. Neišdildomą įspūdį paliko kurortinis Terrasini miestas, kalnuotos pakrantės, Sicilijos sostinės Palermo senoji architektūra, Katedra, Karaliaus rūmai, aikštės.
Sekantis susitikimas įvyks 2017 m. balandžio mėnesį Lenkijoje.


*Veikla yra finansuota iš „ERASMUS+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.