03 05

Trečiokai ir ketvirtokai keliavo į Kernavę – pirmąją Lietuvos sostinę. Miestelis garsus Kernavės piliakalniais, kuriems 19 amžiuje sugalvoti vardai – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo kalnas, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis. Kernavė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Smagu buvo lipti kalną, nusileisti ir vėl kilti aukštyn. Vaikai sunkiai įsivaizdavo, kokio įspūdingo aukščio yra Kernavės piliakalniai. Grįždami buvo užsukę į Družų kaime įsikurusį „Vikingų kaimą" ir dalyvavo edukacinėse programose „Senovės baltų gyvensena". Mokiniai dalyvavo senovinės baltų karybos programoje – turėjo progą ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir pasijusti „senovinio kario" kailyje. Susipažino su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Čia mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti visą kario amuniciją, pasimokinti naudotis to meto ginklais. Dalyvaudami kitoje programoje, mokiniai gaminosi kvapnų muilą. Nors dangus nepagailėjo lietaus, mokiniai grįžo pilni patirtų įspūdžių.