10  09

Pirmos ir antros klasės mokinukai keliavo į Šlyninkos kaimą Zarasų raj. Čia stovi senovinis, tris šimtus metų menantis vandens malūnas. Vaikai klausėsi malūnininko Stasio pasakojamų istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą, susipažino su grūdų malimo procesu. Malūno pastate vaikai pamatė įvairių būtinų įrenginių: valcus, kruopinę, akmenines girnas, senovinį maišų kėlimo ratą... Čia pat įsikūrusiuose namuose šeimininkė Regina supažindino su duonos kepimo paslaptimis, parodė, kaip kepama naminė duona. Vaikai ir patys dalyvavo kepimo procese – kiekvienas suformavo savo kepalėlį, o kai jis iškepė, parsivežė šiltą ir kvepiantį į namus.

Vėliau vaikai vyko į Zarasus, kur nuo apžvalgos tilto gėrėjosi Zaraso ežero grožiu.