DSC00895Gegužės 14 d. mūsų darželyje vyko Kubuš gamtos mylėtojų diena. Dalyvavo visų grupių vaikučiai ir jų auklėtojos.

Mažiausieji „Saulutės“ grupės Kubuš gamtos mylėtojai žiūrinėdami knygelių puslapius rodė gėlytes, gyvūnėlius. Grupėje laistė gėles, jas glostė.

„Smalsiukų“ grupės vaikai daugiau sužinojo apie augalus, juos laistė, tyrinėjo, uostė, džiaugėsi...

Po pokalbių apie gamtą, „Lašiukų“ grupės vaikai išėjo į parką ieškoti „gamtos lobių“. Vaikai surado jauną ąžuoliuką, po to seną didelį maumedį ir nedidelius krūmelius. Vaikai su auklėtoja aptarė medžių ir krūmų įvairovę, atsakinėjo į klausimus apie gamtą, prisiminė elgesio gamtoje taisykles.

Žvaigždutės“ grupės vaikai gamtos mylėtojų dieną paminėjo rinkdami lapus, juos rūšiuodami. Nuskintus nuo medžių lapus nuspalvino guašu ir atspaudė ant balto lapo. Iškirpo ir visi kartu padarė medį, kuris simbolizuoja mūsų meilę gamtai.

,,Žirniukų‘‘ grupės vaikai sukūrė gamtos mylėtojų medelį, ant lapų užrašė taisykles, kaip elgtis gamtoje, kaip ja rūpintis, kad gamta mus saugotų, maitintų ir džiugintų. Vaikščiodami po Vyžuonos parką, vaikai gėrėjosi plaukiojančiomis antimis, tekančiu upeliu, augalų įvairove, skaitė medžių pavadinimus, vaišinosi vaistažolių arbata. Grįžę į grupę, iš popieriaus gamino pienes, boružėles ant lapų.

„Varpeliuko“ grupės vaikai pasiskirstė į tris komandas: „Gėlių“, „Debesėlių“ ir „Gamtos mylėtojų“. Komandų nariai prisistatė, piešė plakatus, atliko užduotis, atsakinėjo į klausimus apie gamtą, rinko medžių lapus ir smagiai dalijosi meškiuko Kubušo lauktuves.

„Riešutėlių“ grupės vaikučių mintys apie susitikimus su gamta:

Emilija: „Kai buvau Nidoje, tai mačiau du briedžius. Jie ėjo gerti, jie labai dideli.“

Mažvydas: „Su tėte miške matėm voverytę, nufotografom ir nusiuntėm į Angliją giminėms nuotraukų. Visi matė, kaip daviau jai riešutų“.

Simonas: „Pušyne voverę mačiau. Ji riešutus slėpė į drevę medyje. Į savo namą.“

Eva: „Kai buvom prie ežero, mačiau labai gražią žuvytę vandeny.“

Karolis: „Kregždutės turėjo savo namelį tokį nulipdytą, rudą, o žvirbliai atėmė namus.“

Augustė: „Kai ėjom su močiute, matėm daug skrendančių paukščių.“

Vėjūnė: „Elnius mačiau miške ir kiškį, ir buvau Nykštukų parke.“