EU  2016 m. gegužės 22-27 dienomis 4 mokyklos-vaikų darželio „Varpelis“ 3-4 klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Grita Morkiene bei mokyklos-vaikų darželio buhaltere Silvija Zlataravičiene dalyvavo trumpalaikiame mokymosi vizite Graikijoje, Atėnuose. Vizito metu mokiniai pristatė Erasmus+ programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Už žaliuojantį pasaulį: leiskime vaikams veikti“ metu sukurtą stalo žaidimą apie atsinaujinančius energijos resursus, bei filmą apie jį.

Susitikime dalyvavo mokiniai iš 6 šalių: Graikijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Lietuvos. Mokiniai viešėjo Sxoleio Chalandri 13 mokykloje, dalyvavo pamokose, susipažino su Graikijos mokslo sistema, svečiavosi pas miesto merą, lankėsi atsinaujinančių energijos resursų parke, apžiūrinėjo Atėnų istorines bei kultūrines vietas, kėlėsi į Parnitos kalną, žaidė stalo žaidimus ir 5 dienas intensyviai dalyvavo įvairiose mokymosi aplinkose. Vaikams neišdildomą įspūdį paliko Atėnų Akropolis ir graikų mitologijos mitai apie Poseidoną, Atėnę bei Prometėją.

Į Lietuvą vaikai parsivežė 5 stalo žaidimus, kuriuos pristatė klasės draugams, mokė juos žaisti bei dalijosi kelionės įspūdžiais ir įgyta patirtimi.

Sekantis trumpalaikis mokymosi vizitas vyks 2016 m. lapkričio mėnesį Italijoje, Sicilijoje, kurio tema-rūšiavimas.

Veikla yra finansuota iš „ERASMUS+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.